Książka na komunię

Książka na komunię

Prezent na komunię dla dziewczynki może być czymś dużym lub też może być czymś małym (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie). Może to być coś wartościowego lub też może to być coś, co…znudzi się po kilku miesiącach użytkowania. Wybierając coś dla swoich dzieci pamiętajmy o rozwadze. Wybierzmy coś ponad czasowego, co na pewno nigdy się nie znudzi takim dzieciom. Co to może być? Książka!

“Baśniobór”

Brandon Mull zaprasza wszystkie dzieci do magicznego świata, gdzie dla nikogo nie zabraknie miejsca. To pełne najróżniejszych zagadek, mrocznych tajemnic, od których lepiej czasem trzymać się z daleka. Jednak co należy zrobić, jeżeli będzie trzeba ratować swoich dziadków od niebezpieczeństwa? Zacznijmy jednak od początku. Oto Seth i Kendra. Rodzeństwo przyjeżdża razem z rodzicami do dziadków na farmę. Są jednak bardzo zdziwieni, ponieważ rodzice ich tam tylko zostawiają a sami wyruszają w bajeczny rejs. W wyobrażeniu dzieciaków wakacje na farmie w towarzystwie dziadków powiewają nudą. W szczególności, że dziadek zakazuje dzieciom chodzić do lasu i wchodzić do stodoły. Seth i Kendra są bardzo zdziwieni. Ich ciekawość jeszcze bardziej się wzmaga, kiedy na podwórku zauważają Złotogłówkę, która znosi złote jajka i mieszka na strychu. Chłopak nie wytrzymuje i postanawia zajrzeć do lasu, gdzie napotyka tajemniczą staruszkę. Dziadkowie postanawiają wyjaśnić dzieciom tajemnicę wspaniałego Baśnioboru. Jak się okazuje, robią to w odpowiednim czasie, ponieważ już niedługo Seth i Kendra będą musieli dziadkom wyruszyć na pomoc do tego miejsca. Seria najwspanialszych przygód gwarantowana.

“Puc, Bursztyn i goście”

Jan Grabowski stworzył powieść, która jest ponad czasowa. Jej treść ma tak uniwersalny przekaż, że ze spokojem jeszcze wiele pokoleń będzie mogło się w niej odnajdywać. Puc i Bursztyn to dwa wiejskie psiaki, które szczęśliwie żyją na wsi. Razem z nimi jest kaczka Melańcia, kaczor Kasperek i kotka Imka. Pewnego razu cała menażeria ma przyjemność gościć na swoim wiejskim podwórku dwa miastowe psy – Mikado i Tiuzdeja. Co prawda wszyscy się bardzo róznią od siebie, jednak żyją przez pewien czas we wzajemnej zgodzie poznając się i przeżywając wspólne przygody. Książka ta jest naprawdę wartościowym prezentem, ponieważ uczy szacunku dla zwierząt. Wiele dzieci dzisiaj o tym zapomina. Dzięki tak wspaniałej książce takie wartości, jak miłość, przyjaźń, szacunek nie zginą i każdy będzie o nich pamiętał. To bardzo ciepła opowieść, która pokazuje, że pomimo istniejących pomiędzy nami róznić zawsze można się dogadać. Żadne spory i kłótnie nie są nam nigdy potrzebne. Wystarczy tylko wykazać się odpowiednimi chęciami.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Share